Jestem samoukiem i uważam, że to najlepsza szkoła fotografii jaką można sobie zafundować. Na zdjęciach staram się odzwierciedlić to, co ułożę sobie w głowie – miejsca, zdarzenia, emocje. Na co dzień chętnie dokumentuję to co mam najbliżej siebie. Wolę fotografować, niż być fotografowanym. Staram się wyłapywać to co zastane, bez ingerencji w otoczenie. Nie lubię pośpiechu i gonienia pomysłów ani pospieszania realizacji. Wolę przemyśleć każdy kadr i podejść do tematu spokojnie, poznając go od podstaw.

Nie znoszę tytułowania i podpisywania swoich fotografii, uważam, że zdjęcia powinny mówić same za siebie bądź pozwalać na wiele interpretacji. Lubię za to coś o nich napisać, opowiedzieć historię nie tylko za pomocą obrazu, ale i słowa.

Fotografię nazywam sztuką indywidualną, w której każdy jest artystą tworzącym dzieło o wartości największej dla niego samego, nie tylko ogółu.

Widzę ją i rozumiem jako umiejętność stworzenia namacalności czasu, którego przepływu często nie zauważamy.

Blog jest o wszystkim i o niczym. Powstał w 2009 roku.

====================================================================

Learning by doing is the best photography school that you can afford and that is something I strongly believe in. I try to take photos like I imagine them, every place, every event, every emotion. I focus on what surrounds me. I prefer to take the picture to being on it. I never intervene before shooting. I dislike haste and chasing ideas – I prefer getting ready, thinking things through and approaching each topic calmly.

I hate giving my photos titles. I think they should either speak for themselves or allow multiple interpretations. However, I do enjoy writing and giving them a bit of background – telling the story not only with images but words as well.

I call photography an individual art. All of us are artists who produce pieces of highest value to us, rather than the audience.

I see it as an ability to make time tangible.

This blog is about everything and nothing. It started in 2009.

====================================================================

Wszystkie zdjęcia zamieszone na stronie są moją własnością lub dostałem pozwolenie na ich użycie. Wykorzystywanie ich bez mojej wiedzy i zgody to kradzież. Bywa też, że udostępniam zdjęcia ogólnodostępne, wówczas są podpisywane. Szanujmy autorów.

All photographs on this site have been either taken by me or I received the approval to use them. Taking them without asking is stealing. I may share some photos that are widely accessible, in these cases they are properly credited.